İTFAİYE YAKA KAMERASI

Belediyelere bağlı itfaiye teşkilatlarına akıllı, verimli ve güvenli İtfaiye Yaka Kamerası sağlıyoruz

Yaka kameralarımız, tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz çapında bir dizi itfaiye departmanında kullanılmaktadır. İtfaiye ekipmanlarına ve araçlarına takılan ve çağrıların görüntü ve sesini zaten kaydeden yaka kameraları birlikte çalışıyorlar.

Yaka Kameraları itfaiye birimlerine şu konularda yardımcı olduklarına inanırlar:

  • Yangın soruşturması dahil olmak üzere yasal iddiaları desteklemek için kanıt sağlamak.
  • Otorite mülkiyetini korumak.
  • Cezai soruşturmalar ve kovuşturmalar için kanıtların harmanlanması.
  • En iyi uygulamaların öğrenilmesini ve paylaşılmasını iyileştirmek.
  • Operasyonel karar vermeyi güçlendirmek.
  • Personel için güvenli ve emniyetli bir ortam sağlamak.
  • Toplumu korumak.

Belediyede farklı bir birime alınmış yaka kamerasının itfaiye biriminde de kullanılması ile ilgili kurumun görüşleri aşağıdaki gibidir.

Proje nasıl başladı?

Organizasyonel öğrenme ve iyileştirme için videodan daha fazla yararlanmaya ilgi duyduğumuz için başladı.

“Çeşitli seçenekleri ve farklı kameraları denedik, ancak kısa sürede farkına vardık, en önemli şey toplanan verilerin yönetimiydi. Gerçekten çektiğimiz videoların yönetimine göre ikincil olan kameraların kalitesine odaklandık.

“Ayrıca, Afra Yaka Kamerası çözümünü bizim için tercih edilen bir seçenek olarak bulmamızın nedenlerinden biri olan, yerel polis ile projeleri hakkında konuştuk. İnsanların polis ve itfaiye teşkilatlarında aynı ekipmanı görmesi iyi çalışıyor.

“Şu anda birimimizde 9 kameralı bir görevliler çalıştırıyoruz, ancak yakında tüm orta ve üst düzey ekiplerimize ayrı ayrı 70 kamera vereceğiz.”

Neden yaka kameralarına ihtiyacınız var?

“Yaka kameralarını birkaç nedenden dolayı kullanıyoruz. Temelde onları operasyonel etkinliği iyileştirmek ve daha iyi kişisel ve organizasyonel öğrenme yoluyla karar vermeyi yönetmek için getirdik.

“Kişisel bir yansıtma açısından faydalı oldu ve kamera görüntüsüne geri dönen olay amirlerinin, kararları daha yapıcı bir şekilde iletmek gibi farklı bir yaklaşım benimseyebileceklerini ifade ettikleri birçok kez oldu.

Başka bir örnek olarak, bir hendeğe sıkışmış bir atla bir hayvan kurtarma olayına katıldım. Videoyu izleyebilmek, başarılı bir kurtarma olmasına rağmen, iyileştirilmesi gereken birkaç alan olduğu için gerçekten yararlıydı.

“Kanıt toplamamız gereken yerde video önemlidir. Yakın zamanda şüpheli bir kundaklama saldırısının görüntülerini aktarabildik çünkü videodaki şüphelinin varlığı onları suçla ilişkilendirdi. Yaka kamerası görüntülerinin şikayetler, kazalar ve ramak kala gibi soruşturmaları destekleyeceği durumları öngörüyoruz. ”

Yaka Kameraları itfaiyede bir fark yaratıyor mu?

“Yaka Kameraları onlardan beklediğimiz şeyi yapıyor. İtfaiye erinin dışında kameralar yerinde olsaydı bunun yararlı olacağını anladığımız durumlar oldu. Örneğin, bir gaz tüpünün neden olduğu bir patlamanın olduğu bir olaya katıldık; Bunun yaka kamerası videosunun olması faydalı olurdu.

“AFRA Elektronik tarafından sağlanan aparatlar kamerayı itfaiyeci elbisesi üzerinde farklı noktalara hatta kaska monte etmemizi sağladı, bu harika. Başkalarının yapabileceği gibi monte edemeyeceğimizden, montajı düzgün bir şekilde yaptırmamız gerçekten önemli. Ayrıca, ek bir koruma katmanı sağlayacak olan kameraları şifrelemek üzereyiz. ”

Videolar nasıl yönetiliyor?

“Bağımsız bir video işleme yazılımı kullanımını öğrenerek başladık, bu konuda satıcı firma AFRA ELEKTRONİK bize çok yardımcı oldu.

“Video işleme yazılımı ile özel saklama politikaları belirleyebildik ve otomatik silme özelliği, verimli iş süreci geliştirmede hem yararlı hem de gerekli oldu. Tüm görüntüleri en az 30 gün ve eğitim amaçlı kullanılabilecek her şey için 1 yıl saklıyoruz; Ekipman ve tekniklerin değerlendirilmesinde kullanılabilecek her şey için 2 yıl; Görüntülerin kanıtsal değeri varsa 7 yıl; ve bir videoda sağlıkla ilgili olabilecek herhangi bir şeyin kanıtı varsa 50 yıl. Görüntüler, kullanıcılarımız tarafından değiştirilemez veya silinemez.

“Yaka kameralarına ek olarak dronlara erişimimiz var ve tam bir resim elde etmek için hava video kayıtlarını vücut kameralarından alınan görüntülerle birleştirmek istiyoruz. Drone görüntülerini de depolamak ve yönetmek için benze yazılımı kullanabileceğiz, bu da hepsi aynı yerde olacağı için önemli. ”

Son olarak İtfaiye Yaka Kamerası kullanımına örnek olarak. Yurtdışında çekilmiş, itfaiyenin yangına müdahale anında videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İtfaiye Yaka Kameraları ile sormak istediklerinizi bize İLETİŞİM kısmından ulaşarak bildirebilirsiniz.

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.

İTFAİYE YAKA KAMERASI

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260